poniedziałek, 22 września 2014

Kominek - lek na długie jesienne wieczory...

Trudno wyobrazić sobie wygodny i przytulny salon bez kominka. Widok ognia tworzy niepowtarzalny klimat, wprowadza ciepłą i przyjazną atmosferę. A ponieważ każde wnętrze jest inne, kominki też mogą wyglądać rozmaicie, każdy może mieć inną obudowę. Obejrzyj galerię najpiękniejszych kominków.


Dla osób poszukujących inspiracji, które nie wiedzą jeszcze, jaki kominek będzie pasował do ich salonu, wybraliśmy 7 kominków, które naszym zdaniem są naprawdę wyjątkowe. Wśród nich znajdą coś dla siebie wielbiciele wnętrz nowoczesnych i tradycyjnych, właściciele stylowych domów, a także miłośnicy kominków kaflowych.


Nowoczesny, a jednocześnie niezwykle uniwersalny kominek łączy funkcję ścianki i elementu grzewczego. W bezpretensjonalnej obudowie wtapia się w pomieszczenie,w którym dominuje biel. W zabudowie sprytnie ulokowana nisza na drewno.
Wokół tego kominka toczy się życie domu. Jest wyposażony w wyspowy wkład z podnoszoną szybą oraz wykładziną szamotową. Jego moc nominalna wynosi 10 kW, co pozwala na ogrzanie dużego pomieszczenia. Wyjątkowa obudowa kominka została wykonana z kamienia naturalnego, dzięki czemu idealnie pasuje on do góralskiego wnętrza!
Panoramiczny kominek z szybą trójstronną w ścianie na granicy pomieszczeń. Pozwala na doskonałą ekspozycję ognia, co wzbogaca wystrój wnętrza. Industrialny, chłodny styl uzyskano dzięki obudowie z płyt z betonu architektonicznego. 
Idealnie pasuje do pomieszczeń nowoczesnych z dużą przestrzenią. Zapewnia dużo ciepła a także stanowi ozdobę do kilka pomieszczeń jednocześnie!
Piec wolnostojący wykonany z żeliwa szarego klasy 200 o grubości 8 mm. Jego elegancką podstawę zrobiono z hartowanego szkła o grubości 5 mm. Świetnie sprawdzi się we wnętrzach zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Piec jest standardowo wyposażony w ruszt, system zimnej klamki, kierownicę powietrza (nawiew na szybę), deflektor oraz żaroodporną ceramikę szklaną (4 mm). Ma także płotek zapobiegający wypadaniu drewna i szufladę popielnika.

Ten piec kaflowy ustawiono niedaleko ścian pomieszczenia. Kafle są gładkie, ale namalowany na nich wiejski krajobraz pełen maków, łanów zboża i delikatnej zieleni drzew w oddali przenosi nas w dobrze znaną przestrzeń. Piec wieńczą profilowane kafle ozdobione wzorem kwiatowym. W górnej części są też ukryte efektowne kafle wentylacyjne, które zapewniają obieg powietrza. Dzięki materiałom użytym do budowy – szamotowym kaflom i cegle – pieco-kominek sprawdza się jako doskonałe źródło ciepła, a nie tylko ozdoba salonu.


Kominek portalowy, który cechuje powściągliwość formy – prosta, płaska bryła, wąskie elementy obudowy, duże w stosunku do ramy palenisko. Klasyczną dekoracją są pilastry z geometrycznym rysunkiem żłobień, dzięki którym uzyskano wrażenie smukłych kolumn otaczających płomienie. Kominek ma wkład dwupłaszczowy z zewnętrznym korpusem stalowym, jego wnętrze wyłożono szamotem. 

 Portal przypomina kształtem klasyczny (schodkowy), lecz jest pozbawiony ozdób – wystarczającą dekoracją są książki. Wkład kominkowy jest dwufunkcyjny – duży z płaszczem wodnym (CTM, moc 24 kW) zasila instalację centralnego ogrzewania. W zabudowie obok biblioteczki umieszczono też mały piecyk kumulacyjny, przydatny w razie potrzeby szybkiego dogrzania wnętrza. Ze względu na fakt, iż tradycyjny kominek jest inwestycją długoterminową, jego wygląd a także pełnione funkcje dopasować należy przede wszystkim do naszych potrzeb i  wnętrza. W tej kwestii nie kierujmy się chwilową modą czy nagłym przypływem emocji. 
Wybierzmy taki, który służył będzie nam przez lata i zawsze cieszył nasze oko, jak i gości...
W końcu na długie jesienne wieczory potrzebujemy czegoś, co nie tylko ogrzeje atmosferę, ale takze poprawi nam humor! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz